Synagoga w Chmielniku zmieniła się w interaktywne muzeum. W jej wnętrzach powstała niezwykła ekspozycja, stanowiąca centrum wiedzy o społeczności żydowskiej województwa świętokrzyskiego. Na wystawie posłuchać można między innymi melodyjnej modlitwy, klezmerskiej pieśni czy wspomnień leciwej mieszkanki miasteczka. Na środku głównej Sali stanęła unikatowa na skalę światową szklana bima, nad którą zbudowano metalowy kubik, odgrywający symboliczną rolę i wyznaczający ścieżkę zwiedzania wnętrz synagogi. Na ekranach można obejrzeć prezentacje, poczytać informacje o zamieszkujących województwo świętokrzyskie Żydach, poznać nieznane już dziś słowa, jak choćby wspomniany sztetl.
Pattern Recognition odpowiedzialne było za przygotowanie wszystkich multimediów wzbogacających ekspozycję, za grafiki, nagrania audio oraz rozmieszczenie zbiorów w gablotach. W ramach projektu Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku wykonaliśmy między innymi aplikację do kiosku multimedialnego, tj. dwujęzyczny słownik pojęć żydowskich ilustrowany rysunkami stworzonymi specjalnie na potrzeby aplikacji.
W ramach projektu wykonaliśmy także grę edukacyjną „Konserwator”, umieszczoną w kiosku multimedialnym w przedsionku Synagogi.